Klanten Login

Username :
Password :



Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte , schrijf u in op onze nieuwsbrief.
Voornaam :
Naam :
Email :

Laatste nieuws

Print deze pagina

14/12/2007 | Domeinnaam nieuws : .TEL


TEL : lancering in de eerste jaarhelft van 2008
De volgende generieke Top Level Domain (gTLD) die het daglicht zal zien, na .ASIA, wordt allicht .TEL.
Dat schrijft DomainesInfo. De gespecialiseerde site haalde zijn informatie bij Philip Colebrook van Telnic op een recente vergadering van de ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) in de VS. De lancering van de .TEL gTLD zou op het menu staan voor de eerste helft van volgend jaar met een vermoedelijke Sunrise periode rond mei 2008.
Telnic kiest daarbij voor een eenvoudige procedure van zestig dagen waarbij wie eerst komt eerst bediend wordt. Enkel nationale handelsmerken krijgen daarbij voorrang.

De bedoeling van .TEL is om individuen en bedrijven een tekstgebaseerde benaming- en navigatiestructuur te verschaffen voor internetcommunicatie (spraak, video en messaging). Men zal daarbij een communicatie kunnen opzetten of diensten kunnen raadplegen door op het communicatie-apparaat (uiteraard met internettoegang) de .TEL domeinnaam in te tikken (bijvoorbeeld merknaam.TEL of persoonsnaam.TEL).

In dat opzicht is .TEL een aanvulling van de klassieke numerieke systemen voor telecommunicatiediensten (denk aan telefoonnummers) die enkel bedoeld is voor online communicatiediensten.



Overzicht nieuwsitems Overzicht nieuwsitems.